História

Kategória: História

1900 James Marshall, vynálezca modernej postele. 

Prvý matrac s vnútornými pružinami bol patentovaný v Kanade britským rodákom Jamesom Marshallom, zakladateľom spoločnosti Vi-Spring. Posteľ vyrábaná ručne s použitím nefarebného mušelínu, prešívaná a plnená konským vlasom je priedušný produkt, pokrokový nielen vo svojom komforte ale aj prielomom v oblasti zdravia a hygieny.

heritage-quality-mattress

1912 Vi-Spring dodáva matrace na Titanic

Počas zlatého veku záoceánskeho parníka, začiatkom dvadsiateho storočia, boli Vi-Spring matrace umiestnené do kajút prvej triedy. Dokonca i pre týchto zámožných cestovateľov to bolo po prvýkrát čo si mohli dopriať takéto pohodlie.

1915 Hotely sú hrdé, že sa môžu popýšiť najpohodlnejšími posteľami spoločnosti Vi-Spring. 

Od roku 1915, oba hotely, Park Lane Hotel a Savoy Hotel, ponúkajú svojim klientom luxusné matrace Vi-Spring. Po návrate domov si práve elitní klienti zýchto hotelov vyžadujú postele s rovnakým komfortom I u nich doma.

1916 Po prvýkrát je predstavený názov spoločnosti Vi-Spring.

V roku 1907 si spoločnosť osvojila motív zajaca, aby tak vyjadrila dokonalú pružnosť pružín. Názov Vi-Spring sa spomína po prvýkrát v roku 1911. VI-rímska čislica šesť naznačuje počet spiral v jednotlivej pružine. V roku 1916 názov Vi-Spring je už známou značkou.

1920 Obchodovanie so skutočným luxusom. 

John Nolon bol géniom marketingu, keď ihneď na začiatku pochopil, že kľúčom k úspešnosti jeho firmy je zaujať zámožnú klientelu, ktorá si mohla dopriať luxus jeho ručne vyrábaných matracov na mieru. Prvé inzercie znázorňujú prierez matracom, poukazujú na jeho konštrukciu – techniku, ktorú Vi-Spring využíva dodnes – zdôrazňujú tak hĺbku a kvalitu čalúnenia a ukladania pružín v tvare včeliaho plástu.

concours-savoir-beds

1950 Vi-Spring pokračuje v dodávaní postelí na parníky i počas päťdesiatych rokov. 

Trh s luxusným tovarom po vojne prežíva ťažké časy, napriek tomu však Vi-Spring pokračuje v dodávaní postelí na parníky Queen Mary, King George V., Queen of Bermuda a ďalších približne 500 záoceánskych parníkov.

1960 šesťdesiate roky.

Vi-Spring je prvýkrát výrobca postelí, ktorí zdôrazňuje dôležitosť záruky. Nolon začal podnikať iba s malou hŕstkou ľudí a vo svojich 38 rokoch mal vybudovaný podnik, ktorý stál na čele svetových výrobcov postelí. Jeho vášeň pre kvalitu a remeselnú prácu prežíva dodnes v každej jednej posteli, ktorú Vi-Spring vyrobil.

1985 Test kvality.

Vi-Spring na to, aby upriamil pozornosť na kvalitu svojich produktov, ktoré prinášal na trh už pomaly 90 rokov, podstúpil test kvality - Test času. Testovali sa dva matrace z dvoch rôznych rodín - jeden z roku 1911, a druhý z roku 1936. 74-ročný matrac bol starší ako väčšina iných pružinových matracov. Kontrola prekvapujúco potvrdila, že oba matrace i napriek vysokému veku stále spĺňali požiadavky pevnosti a opory.

2012 Rozmanitosť zákazníkov

Od svojho počiatku v roku 1901 až po dnešné dni má Vi-Spring mnoho rozmanitých klientov, ktorí sú členovia kráľovského dvora, svetoví lídri, medzinárodní športovci, a taktiež filmové, divadelné a televízne hviezdy, ktorých identitu samozrejme nechceme prezradiť. Všetci títo ľudia chápu dôležitosť kvalitného spánku a práve preto sa rozhodli pre postele Vi-Spring.

1 - profoundly comfortable 300 300